Rybárčenie nie je len hobby, je to aj šport, pri ktorom si výborne oddýchnete v prírode. Rybárom sa často hovorí, že sú to tichí blázni. No možno sú blázni ostatní ľudia, lebo rybolov je naozaj skvelým únikom zo stresu všedných dní.
Pre zážitok z rybolovu je najdôležitejšia udica, návnady a výber lokality na lovenie rýb. Rybári by vám iste povedali, že pri ich koníčku majú možnosť si vychutnať ticho, krásne lokality, pohľad na vodnú hladinu a žblnkot vody. Na území Slovenska nájdete vyše 900 miest, kde sa dá rybolov praktizovať.

rybář

Okrem riek ako Dunaj, Váh, či Ipeľ, sú k dispozícii iné vodné plochy, jazerá, priehrady. K najznámejším vodným plochám určeným na rybárčenie sú napríklad Materiálová jama Michalovce, alebo Štrkovisko v Ivanke pri Dunaji. Rybolov načierno vám neodporúčame, môžete dostať riadne mastnú pokutu. Pre túto aktivitu potrebujete platný rybársky lístok, do ktorého si zapisuje svoje úlovky. Za jeden deň si môže ponechať dva kusy rýb, ktoré patria pod individuálnu ochranu a maximálne 5 kilogramov ostatných rýb.

Ak chcete loviť ryba v cudzine, môžeme vám poradiť zopár zaujímavým lokalít. Nórsko je krajina známa ako raj rybárov. Na rieke Alto dlhej 240 kilometrov sa dá uloviť losos s váhou až 33 kilogramov! Okrem toho toto miesto patrí k najčistejším na našej planéte a scenérie ako vystrihnuté z filmu stoja za návštevu. U našich bratov Rusov sa oplatí rybárčiť na polostrove Kola, rieky na ostrove sú rajom lososov. Hlavne na rieke Varzuge nájdete mnoho prívržencov rybolovu. Island nie je len krajinou gejzírov a panenskej prírody.

ryba

Na severe krajiny sa nachádza rieka Laxá. Práve na tomto mieste sa dajú získať tie najkrajšie úlovky lososov a pstruhov. Ako poslednú krajinu by sme vám radi odporučili Škótsko. V riekach tejto krajiny nájdete také ryby ako ostrieže, nádherné pstruhy, tresku a dokonca aj žralokov. Okrem toho je krajina tak nádherná, že neodoláte turistike, či cyklistike. A iste sa vám tu nestane niečo podobné ako v nasledujúcom vtipe: Polhodinu som s tou rybou bojoval, kým som ju vytiahol! – chváli rybár kamarátovi. On na to – Hm… to aj ja poznám. Tiež mám problémy s otváračom na konzervy!