Medzi prvé úskalia spoločného života patrí aj spoločné spravovanie všetkých financií. Čerství mladomanželia sa musia rozhodnúť ako naložiť zo svojimi príjmami a výdavkami už ako pár a nie ako dvaja samostatní ľudia.

nevěsta
 
Existujú 3 spôsoby: môžu svoje financie riešiť samostatne, spoločne alebo kombináciou samostatných a spoločných účtov. Samozrejme všetko má svoje klady aj zápory.
Tu je zopár z nich:
 
Samostatné účty
Udržiavanie samostatných účtov môže byť pohodlným východiskovým bodom pre mnohé páry, najmä ak sú na takýto systém zvyknutý a zatiaľ nemajú veľa spoločných výdavkov. Ak si však aj naďalej ponechajú samostatné účty je pravdepodobné, že budú existovať určité rozdiely v príjmoch a môže sa stať, že sa jeden z partnerov zadĺži.

těhotenství
 
Klady: každý si zodpovedný sám za svoje financie, výdavky, príjmy aj dlhy. Ak sú obaja partneri spokojní s takým štýlom fungovania stačí si len dohodnúť pravidlá a všetko môže prebiehať bez problémov.
Zápory: najzložitejšie na tomto systéme je asi komplikovanosť a nie veľmi jasný prehľad o pohyboch. Ešte zložitejšia situácia nastane ak sa narodí dieťa alebo jeden z partnerov sa rozhodne zmeniť kariéru alebo začne študovať.
 
Spoločné účty
Táto možnosť je iste najjednoduchšia aj keď aj tu existujú jemné odchýlky, ktoré je potrebné zvážiť.
Všetky pohyby na účte sa dajú ľahko odsledovať, prípadne sa dá spraviť prehľadná tabuľka alebo stiahnuť aplikácia do vášho telefónu.
 
Klady: ľahké sledovanie akéhokoľvek pohybu na účte
Zápory: kontrola a posudzovanie partnerových výdavkov alebo jeho finančných zvykov môže viesť k hádkam najmä ak jeden z partnerov zarobí viac než druhý
 
Kombinácia spoločného a samostatných účtov
Spoločný účet a dva samostatné účty sa môžu zdať na prvý pohľad komplikované ale ak sa do toho zavedie systém tak môže byť pre páry ideálnym riešením. Všetky príjmy môžu nabiehať na spoločný účet a všetky pravidelné poplatky ako hypotéka, energie, internet, splátky za úvery sa uhradia z neho. Na samostatné účty sa každý mesiac prevedie vopred určená čiastka, ktorou už disponuje každý z partnerov sám. 

výdaje
 
Klady:jednoduché sledovanie a nemusíte sa zaoberať rozdielmi v príjmoch, obaja z partnerov majú slobodu v rozhodovaní sa kam dajú svoje peniaze bez toho aby o tom museli diskutovať s partnerom
Zápory:táto metóda vyžaduje otvorenie viacerých účtov preto je dobré sa predtým informovať v banke či vám vedia vyjsť v ústrety.