Letiská hlásia každý mesiac nové rekordy v počte prepravených cestujúcich. Len z Bratislavy sa prepravilo do októbra tohto roka viac ľudí ako za celý minulý rok. Síce do niektorých vzdialenejších krajín od nás lety nie sú, letisko pri Viedni vzdialené len pár kilometrov od nás ponúka širokú ponuku. To nám otvára možnosť navštíviť krajiny v priebehu pár hodín. A ak lietate často viete, že zohnať lacné letenky za pár Eur dnes nie je problém. Najmä do európskych metropol nájdete množstvo ponúk. Najrozšírenejšie sú Rím, Paríž či Barcelona, no čoraz viac sú vyhľadávané krajiny, ktoré navštevujeme za cieľom pozrieť si prírodu.

hory
 
Nórsko                        Samozrejme, čo by sme boli za prírodného nadšenca keby sme sa nepozreli do Nórska. Krajina ponúka jednoduché, ale aj náročné túry. Letenky do Nórska sú dostupné vo veľkom množstve termínov. Háčik je ale v tom, že väčšina lacných letov je do Osla, ktoré je od severnej turistickej časti vzdialené a preprava vlakmi vnútri krajiny je nesmierne drahé. Preto niektorí ľudia preferujú možnosť rôznych lacných zájazdov, kde máte všetko popredu zariadené a na pobyt dostanete aj sprievodcu.
                                             
Island                         Island je krajina, ktorá je snom väčšiny cestovateľov. Gejzíry, vodopády či čierne pláže. Aj keď sa radí medzi turistami menej dotknuté krajiny, už na letisku nájdete množstvo požičovní áut a o ubytovanie po trase tiež nie je núdza.

island
                                                                                      
Azorské ostrovy         Mnoho ľudí o Azorských ostrovoch ešte ani nepočulo. Patria k Portugalsku a turistický ruch je zatiaľ len v plienkach. Priame lety zo Slovenska do tejto destinácie ani nenájdete. Najčastejšie sa letí do Porta a následne na ostrovy. To však môže váš pobyt predĺžiť. Ide však o nádhernú nedotknutú prírodu, do ktorej sa ihneď zamilujete. Aj preto ubytovanie po celej trase nemusíte nájsť. Preferovaný spôsob prespávania je v stanoch.