Schody sú pekným prvkom vo vašom dome. Dodávajú nádych luxusu. Je dôležité si ale vedieť vybrať aké sú pre vás tie najvhodnejšie. Pri ich voľbe je potrebné dbať na ich bezpečnosť. Schody ako symbol bezpečnosti? Áno! Prečo nie? Viem je to trochu absurdné no je to tak.

zábradlí

Ak si zvolíte kvalitné schody a budú dobre nainštalované do priestoru tak sa určite nemáte čoho báť. Pre zvýšenie ich bezpečnosti by ste mali zvoliť aj vhodné zábradlie. Malo by byť veľmi dobre upevnené a zvládať záťaž. Najlepšou voľbou sú v tomto prípade pevné materiály, ktoré zvládnu veľký nápor.

Nemali by ste vyberať taký tvar, ktorý je veľmi extravagantný a chôdza po nich je tým sťažená. Rôzne točité tvary sú veľmi ťažké na vychádzanie. Platí to hlavne ak máte v domácnosti starších ľudí alebo malé deti. Je to navyše veľmi nebezpečné. Schody by mali byť v prvom rade úplne bezpečné. Nemali by byť na nich otvorené priestory alebo nerovný povrch. Všetko toto môže spôsobiť nepekné úrazy.

schody

Deti

Ak patríte medzi ľudí, ktorý majú deti tak určite čítajte ďalej. Práve pri deťoch je veľmi dôležité dbať na bezpečnosť a na schody vo vašom dome. Mali by ste zvoliť vhodný tvar aby sa deťom po nich ľahko vychádzalo. Zábradlie prispôsobte tak aby sa mohli dobre chytiť pri vychádzaní nahor. Na drevené schody alebo na schody zo šmykľavého materiálu skúste umiestniť koberec. Samozrejme nie klasický ale špeciálne koberčeky, ktoré upevnite na každý jeden schod aby sa vaším detičkám nešmýkalo a tak ste mali istotu, že sú v bezpečí. Keďže deti sú veľmi aktívne a neustále sa naháňajú, bežia a tak je vyššie riziko úrazu. Schody by teda aj v tomto prípade mali byť symbolom bezpečnosti.

schodiště

Možno vám to nepríde ako symbol bezpečnosti ale je to tak. Schody predstavujú bezpečie pre nás a našich blízkych. Vložte do nich svoju dôveru a určite neoľutujete.