Hlavné mesto, sopky a iné zázraky
Ruch a polyfónia vôbec nezasahujú do krásy Javy. Hlavné mesto Jakarty je svetlé, eklektické s koloniálnymi budovami a mrakodrapy, početnými chrámami a múzeami, pestrými štvrťami rôznych národov a s útulnými parkami a tichými pevnosťami. Trochu na severe je okres tisícov ostrovov: malebný rozptyl rezortu, súkromných a neobývaných častí pôdy, unášaných v mori Java.

kambodža

Na ostrove je 120 sopiek, z ktorých 30 je aktívnych. Najaktívnejšia je Merapi blízko Yogyakarta , takmer 3000 metrov vysoká, a takmer každých 20 minút " hrozne kýchá " parou a dymom. Na rovine Ijena sú kávové plantáže s listami, zelený kaňon je kráľovstvom jazier a vodopádov, liečivé pramene bijú v oblasti Bandung a Anyer je obklopený vynikajúcimi plážami. Hlavné historické pamiatky sú chrámové komplexy Borobudur a Prambanan : ich rozpätie a dávna veľkoleposť sú úchvatné.

krajina

Batik: umenie ako národná pýcha
Ale nie všetky javánske poklady sú napísané v sprievodcovi a môžete zabudnúť na dôležitú vec: zoznámenie sa s jedinečnými ľudovými remeslami, ktoré sú súčasťou storočnej ostrovnej kultúry. Hlavná ručná legenda Indonézie je batik : ručne maľovaná na hodvábe, bavlne, vlne, syntetike a iných  tkaninách s použitím špeciálnych zásobníkov a farieb. Preložený z indonézskeho "batika" – "kvapka vosku": je to parafín, pogumované lepidlo a iné laky a živice, ktoré sa aplikujú na materiál a slúžia ako nástroj pre farbenie.

lampiony

Presné miesto a čas vynájdenia batiky nie je s určitosťou známy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza z centrálnej Javy v okolí Yogyakarta a Solo. Prví majstri pracovali pod záštitou sultána: pre vládnu rodinu vytvorili luxusné maľované oblečenie, ktoré bolo možné použiť len pri zvláštnych príležitostiach. Čoskoro táto technika "šla k ľuďom": čínski osadníci, holandskí kolonisti a indickí obchodníci ju rýchlo urobili populárnou.
Dnešné suveníry sa predávajú všade: javánske trhy a obchody pretekajú maľbami, oblečením, maskami a drevenými figúrkami s originálnymi textíliami. A v Yogyakarte môžete navštíviť existujúce továrne a dokonca aj múzeum.