Ste práve v momente, že sa chystáte pozívať na svoju svadbu hostí a niektorých o nej iba informovať? Tak si nepopleťte svadobné pozvánky so svadobnými oznámeniami. Presne to, sa stalo aj nám. Teda takto, my sme si ich nepoplietli, len nedostatkom našej pozornosti, celú svadbu dosť skomplikoval a aj predražil.
Žena zväzuje hnedé obálky na bielom stole, na ktorom je šálka s čajom a ruže.jpg

Veľká svadba a veľa hostí

Myslím si, že naša svadba sa dá označiť za pomerne veľkú. Ja ani môj budúci manžel sme síce nechceli nejako veľa hostí, no iné to mali naši rodičia. Tak sme ich nechali, nech sa vyšantia do sýtosti. Veď keď im to urobí radosť. Na svadbu pozvali cez stopäťdesiat ľudí. priznávam, že asi polovicu z nich, som nikdy prd tým nevidela. J vám jasné, že pri takomto kvante ľudí, veľmi ťažko ustriehnete, koľkí vstupujú do kostola alebo do sály a tak ďalej.

Pozvánky a oznámenia rozosielali taktiež naši rodičia. Toto je zlomový a kľúčový moment v jednom. Obe „kartičky“ vyzerali veľmi podobne, a čo bolo hlavné, ani na jednom nebolo jasne napísané, či sú dotyční ľudia na svadbu pozívaní alebo ich o nej iba informujú. Viete ako to dopadlo? Tí čo prísť mali, a tí čo prísť nemali, prišli. Ak by to v konečnom výsledku dopadlo tak, že by sme na svadbe mali ten správny počet osôb, teda ten, ktorý sme plánovali, tak by bolo všetko v poriadku. Problém bol ale v tom, že ich prišlo asi o tridsať viac. Domov sme ich poslať nemohli. To by asi nebolo príliš zdvorilé. Nebudem podrobne popisovať to, čo sa dialo nasledovne. Málo miest, zháňanie stoličiek a stolov, kľačanie na kolenách pred kuchárom, aby uvaril o niečo viac jedla. proste jedna katastrofa.Biela podlhovastá obálka na stole, vedľa ktorej je náhrdelník.jpg

Milí budúci manželia, ak si chcete na svadbu poslať viac hostí, dajte si pekelný pozor na to, aby na pozvánkach a oznámeniach jasne stálo, či ich pozívate, alebo im iba chcete povedať, že sa budete brať. Na škodu nie je ani to, ak pozvánku, bude slúžiť zároveň ako akási vstupenka pri príchode na svadbu.