Zábradlie na balkóne je jeho hlavnou súčasťou. Ide o prvú vec, ktorú si pri vstupe do tohto priestoru všimnete. Okrem toho ho vidia aj všetci susedia a okoloidúci. Preto by ste ho mali udržiavať pekne čisté. Môže sa vám zdať, že to nie je žiadna veda. Niekedy to ale takto nemusí byť. Niektoré materiály vyžadujú o čosi viac vašej pozornosti, niektoré zas špeciálny prístup a iné extra dávku starostlivosti.

Žena opretá o zábradlie na balkóne.jpg

Nové zábradlie vám dá menej zabrať

Nové zábradlie na balkón LMmont, bude na údržbu omnoho jednoduchšie. Je to rovnaké ako pri zrekonštruovanom byte. Všetko nové jednoducho potrebuje menej pozornosti. V súčasnosti sa na výroby balkónových zábradlí využívajú najmä nasledujúce materiály:

  1. Nerezová oceľ:O tento materiál sa nemusíte starať takmer vôbec. Zábradlie stačí raz za čas pekne vyleštiť špeciálnym prípravkom. Pri príliš viditeľných škrabancoch, môžete využiť aj brúsku s gumeným kotúčom.
  2. Hliník:Ďalší materiál, ktorý nepotrebuje veľa vašej pozornosti. Podobne ako v predchádzajúcom prípade stačí zábradlie raz za čas pretrieť jemnou handričkou. Škvrny od vody vám pomôžu odstrániť špeciálne hubky na hliník, ktoré nemusíte ani namáčať.
  3. Sklo:O sklenené zábradlia sa starajte rovnako ako o akékoľvek iné sklo. Najlepšie je používať prípravky určené na tento materiál, vyhnete sa zbytočnému lešteniu šmúh.

Útulne zariadený balkón.jpg

Zábradlia, ktoré už majú čo to za sebou

Samozrejme nie každý z nás má doma ultra moderné zábradlie. V prípade toho starého, ktoré bude najskôr vyrobené z obyčajného železa, však toho bohužiaľ veľa neurobíte. Riešením je malá rekonštrukcia. Odstráňte starý náter farby a jednotlivé jeho časti vydrhnite drôtenou kefou. Následne zábradlie natrite ošetrujúcim náterom a po jeho uschnutí použite vrchnú farbu. Železné zábradlie môžete umývať obyčajným čistiacim prípravkom. Leštenie, v tomto prípade, nemá bohužiaľ žiaden zmysel.