Mobilné telefóny idú stále vopred. Vývojári neustále pracujú na nových funkciách ktoré ponúknu svojim zákazníkom a zvýšia tak svoj zisk. Napríklad taký fotoaparát je vždy lepší a odfotí skutočne kvalitné fotografie, ktorými sa chválime na sociálnych sieťach.závislost na mobilu.jpg
Smartfóny už dávno neslúžia len na telefonovanie. Surfovanie na internete je dnes s mobilom možné všade kde je signál, teda aj na ceste z práce v autobuse. Mladší aj starší trávia voľné chvíle hraním sa hier na svojom mobile. Sledovanie videí či počúvanie hudby tiež nie je nič nezvyčajné.  Telefóny sú nám však dnes schopné ponúknuť aj funkcie a aplikácie, ktoré neslúžia len na zábavu, ale nám aj pomôžu.

  •  Navigácia sa hodí vždy. A v smartfóne obzvlášť, pretože ten si berieme vždy a všade. Čo je teda jednoduchšie ak chceme mať GPS-ku vždy pri sebe ako mať ju stiahnutú v mobile? Aplikácií ktoré ponúkajú tieto funkcie je viac, väčšina z nich je zdarma, no pre pokročilejšie funkcie si už treba priplatiť. Stiahneme si mapy len tých krajín ktoré navštevujeme, a tak nám táto appka zaberie len toľko miesta, koľko skutočne využijeme.
  •  Na každom kroku na nás číha niečo v cudzej reči. Angličtina, nemčina alebo francúzština sú jazyky ktoré vidíme, počujeme no nie vždy im aj rozumieme. Preto je vhodné mať aplikáciu na prekladanie textu či slovník. Na ovládanie sú tieto aplikácie jednoduché, do vyhľadávača v slovníku napíšeme hľadaný výraz a jedným ťuknutím je slovo preložené. To isté platí aj pre text. Nakopírovaný výraz z internetu či napísaný z vlastnej hlavy taktiež vieme jednoducho preložiť z akéhokoľvek jazyka. Najnovšie trendy ponúkajú aj preklad hovorenej reči s tým, že aplikácia zopakuje to čo ste povedali len v inom jazyku. Takto je komunikácia v zahraničí hneď jednoduchšia.
  •  Športové a pohybové tréningové aplikácie priamo v mobile. Trénera nenahradia, no dokážu vytvoriť tréningový plán a motivovať nás tak do pohybu. Beh, cyklistika, cvičenie a mnohé iné môžeme mať v svojom mobile a hýbať sa aj keď sa nám možno nechce. Po zvolení tréningového plánu nás aplikácia upozorní že je čas na cvičenie prípadne inú aktivitu a po jej skončení pochváli a dá možnosť zdielať svoje výsledky na sociálnej sieti.

 
navigace.jpg
Mobil teda nemusí vždy slúžiť len na zábavu a telefonovanie. Môžeme z neho dostať viac pri používaní aplikácií ktoré nám zjednodušia život a základná verzia je takmer vždy zdarma, tak sa nie je čoho báť, že by sme kúpili mačku vo vreci.