Je toho plný internet a pokiaľ vás zaujímajú články a videá na tému elektronika, pravdepodobne ste o tejto skvelej správe počuli i vy. Po viacerých relatívne úspešných predstaveniach herných konzol s prívlastkom retro, k tejto edícii tesne pred Vianocami pribudne nový a možno doposiaľ najzaujímavejší člen- PlayStation Classic.

konzole

Aj v tomto prípade pôjde o remake, respektíve legendárnu hernú konzolu v menšej podobe s vopred nainštalovanými hrami, ktoré si budete môcť zahrať na vašej modernej TV.

No ako vieme, tituly pre PS1 sú už trochu silnejšia káva, 3D grafika, kvalitnejší zvuk,… tieto hry tak pochopiteľne zaberú viac miesta a preto si výrobca Sony musel dať záležať, aby sa do tejto novinky podarilo nainštalovať celkovo 20 legendárnych PS1 hier, ktoré zákazníkov zaujmú pestrosťou žánru, ale aj skutočne kvalitným výberom pozostávajúcich z tých najpopulárnejších titulov.
K tejto téme sa viaže najviac diskusií predovšetkým k otázke, aké hry môžeme očakávať?

Podľa môjho názoru, ale v podstate i podľa väčšinových tvrdení možno usúdiť, že v tomto zariadení určite nájdeme dostatok zábavných a vo svojej dobe (vlastne i dodnes) populárnych diel, ale povedzme si úprimne, niektoré sú možno zbytočné a vedeli by sme si  miesto nich predstaviť aj iného kandidáta. Každopádne list s nainštalovanými hrami je už verejne známy a bez vedľajších okolkov idem priamo k veci.

joystick

  • Grand Theft Auto, Destruction Derby, Final Fantasy 7, Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Intelligent Qube, Jumping Flash, Metal Gear Solid, Mr. Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee, Rayman, Resident Evil: Director’s Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter 2 Turbo, Syphon Filter, Tom Clancy’s Rainbow Six, Tekken 3, Wild Arms, Twisted Metal

Konzola sa začne predávať 3. decembra 2018, jej cena je stanovená na 99 eur a bude dostupná i na Slovensku. Veselé Vianoce!