Nastal čas vypnúť, zabudnúť na problémy z práce, či zo školy, vyvaliť sa na gauč a užiť si v pokoji svoj voľný čas leňošenia. Máte chuť využiť tento čas pozretím si kvalitného filmu, ktorý Vás maximálne vtiahne do deja a na ktorý nezabudnete? Toto je zoznam troch legendárnych filmových počinov, ktoré by mal vidieť snáď každý človek.

tv

  1. Fight club– Alebo po slovensky – Klub bitkárov sa radí medzi jeden z najchytrejších hollywoodských filmov 90. rokov. Tento kúsok má naozaj všetko, od napätia, cez zápletku, až po koniec, ktorý Vás nechá pred obrazovkou sedieť s otvorenými ústami. Dej sa točí okolo úradníka Jacka (Edward Norton), ktorý aj keď má prácu a celkom dobrý mesačný zárobok, trpí nesmiernou nespavosťou, čo má výrazný dopad na jeho vnímanie reality. Po krátkej výmene názorov s Tylerom Durdenom (Brad Pitt), vzniká tajný klub bitkárov – miesto, ktoré navštevujú chlapi, aby sa poriadne pobili a zabudli tak na každodenné problémy a stres.

  1. The Dark Knight– Temný rytier, ako už hovorí názov, je fiktívny príbeh točiaci sa okolo hrdinu Gothamu – Batmana (Christian Bale). Film je prepracovaný a nadchne Vás nielen jeho samotná filozofia a dialógy, ale hlavne herecké výkony. Obzvlášť treba spomenúť nezabudnuteľného Jokera (Heath Ledger), ktorý za túto rolu získal ako jediná záporná postava, oscara.

ovladač

  1. A Beautiful Mind – Film Čistá duša, Vás zavedie do života Johna Forbesa Nasha (Russell Crowe), ktorý je študentom prestížnej univerzity v Princetone. Tento talentovaný matematik, odlišný typ človeka, žijúci vo vlastnom svete vynájde prevratnú myšlienku vo svete ekonomiky a odchádza z univerzity ako úspešný vedec. Problém však nastane, keď jeho geniálnu myseľ a vlastný svet postihne schizofrénia. John si to však neuvedomuje a tak je liečba naozaj zložitá. Zaujímavosťou je, že film je natočený podľa skutočnej udalosti.