Keď ma môj priateľ požiadal o ruku, bola som skuto https://www.aktuality.sk/clanok/554889/koalicna-rada-bude-riesit-exekucnu-amnestiu/ čne celá bez seba. Každé dievča sníva o veľkej svadbe a teší sa z toho, kedy ju bude môcť konečne zrealizovať, no napriek tomu sa mi tomu veľmi dlho nechcelo veriť. Jednoducho som bola v takej agónii, že som si nevedela predstaviť, že sa budem vydávať. Skutočne som sa z toho neuveriteľne tešila a bola som nadšená zo všetkého, čo sa týkalo mojej svadby. Začala som všetko vo veľkom plánovať, aby som na nič nezabudla, ale aj, aby bolo všetko pripravené na tisíc percent. Myslím, že mnohé ženy so mnou teraz súhlasia.

perkelt

Čo všetko som potrebovala zariadiť?

  1. Priestory. Priestory sú určite jednou z najdôležitejších vecí a jednou z prvotných, ktoré musíme začať riešiť. Pretože, nech sa deje čokoľvek, práve priestory sa hneď zaberú. Ja som v tom však mala jasno a ešte som aj mala šťastie, pretože som stihla jediný voľný termín v mojom favorite.
  2. Hudba. Opäť niečo, čo musíte riešiť okamžite, ako sa zasnúbite. Aj keď to samozrejme nie je pravidlo a nemusíte mať živú hudbu, ak si na tom zakladáte, pripravte si poriadne veľký balík peňazí. Hudba sa totižto platí naozaj veľmi draho.
  3. Jedlo. Vystaviť menu pre mňa predstavovalo skutočný problém, pretože som sa chcela vyhnúť tej klasike slepačí vývar a rezeň s ryžou a s hranolkami. Vedela som, že to musí byť niečo špeciálne.

perkelt na smětaně

Špeciálne hlavné jedlo na svadbu
No nemala som žiadnu predstavu o tom, aké by to jedlo malo byť. Bola som z toho naozaj zmagorená, pretože každý na mňa tlačil a každý chcel presadiť to svoje. Najprv chcel niekto klasiku, potom ma presviedčali o tom, že mám urobiť sviečkovú, ako sa robí v Čechách. Perkelt zo zajaca na smotane ma nakoniec skutočne presvedčil o tom, že toto bude tá správna voľba. Je to možno trochu tradičné, ale zároveň aj veľmi netradičné vzhľadom na to, čo bežne ponúkame medzi jedlami.