Mnoho ľudí má určite pochybnosti. Jednou z otázok  je otázka, čo je výhodnejšie: kreditná karta alebo spotrebiteľský úver? Každý typ týchto bankových produktov má svoje výhody a nevýhody. V tomto článku ale zistíte, čo si zvoliť.
Mnohí už vedia, že spotrebiteľský úver je poskytovaný na presne vymedzené časové obdobie, počas ktorého musí klient uhasiť úver v rovnakých splátkach (anuitnej splátky) každý mesiac. Ak sa vyskytne taká situácia, že osoba oneskorila platbu, budú nasledovať pokuty a sankcie. Keď zákazník banke nezaplatí už dlhú dobu hypotekárne splátky, spadne do kategórie nespoľahlivých neplatičov alebo môže byť až trestne stíhaný.

karta

Výhodou kreditnej karty pred spotrebiteľským úverom
 
Spolu so spotrebiteľskými úvermi začali banky ponúkať svojim zákazníkom aj kreditnú kartu. V porovnaní so spotrebiteľskými úvermi má kreditná karta, ktorá v skutočnosti má rovnaké príležitosti, niekoľko ďalších výhod. Malé rozmery čím zaberajú malý priestor, takže ju vždy môžete nosiť so sebou. Hlavnou výhodou je, že nie je obmedzená platnosťou kreditného limitu, ale môže byť použitá ihneď po splatení predchádzajúceho dlhu a to ľubovoľný počet krát. Mnohé banky ponúkajú držiteľom kreditných kariet takzvané bezúročné obdobie, kedy banky neúčtujú úrok za použitie úveru na karte.

kreditní karta
 
Kreditná karta je veľmi výhodná, najmä ak ju držiteľ používa na používanie finančných prostriedkov banky a na zaplatenie základných platieb. Menej vhodná je karta v tých prípadoch, keď potrebujete nejakú veľkú sumu, napríklad viac ako 100 tisíc, pretože mesačná minimálna platba kreditnou kartou bude 5-10% z dlhu. Či si nakoniec vyberiete spotrebiteľský úver v banke alebo kreditnú kartu, je to jedno- každý sa rozhodne aj tak sám za seba. Ale skôr alebo neskôr väčšina ľudí bude stále používať kreditné karty, pretože svet sa stáva čoraz viac civilizovanejším.