Už nepotrebujete peniaze a možno ani kreditné karty z ktorých musíme vyberať peniaze
 Všetko zvládnete zaplatiť vďaka smartphonom a aplikácií Google Pay ktorá prišla aj k nám na Slovensko v spolupráci niektorých bánk na Slovensku.
Túto funkciu zatiaľ majú spustené banky ako sú J&T banka , Slovenská sporiteľňa , Poštová banka, Mbank a už čoskoro sa pripoja  aj ďalšie banky.  Platiť môžete všade tam kde sa nachádza logo bez dotykovej platby a logo G- Pay.
 
dokument

Ak chcete platiť pomocou Smartphonu musíte si stiahnuť aplikáciu G; Pay z Google Play. V aplikácii si nastavíte všetky potrebné údaje teda meno a priezvisko, adresu , a hlavne číslo platobnej či debetnej karty , expiračnú dobu a platnosť karty. Potom informácie uložíte a môžete s aplikáciou G- Play platiť smartphonoch v ktorýchkoľvek obchodoch s logom G- Play. Pri platbe do 20 eur stačí ak smartphon len prebudíte ak však presiahne platba viac ako 20 eur musíte smartphon  úplne odomknúť. G- Play môžete využívať v zariadeniach ktoré majú Android 4,4 a vyššie a samozrejme musia mať podporu NFC inak by ste nemohli platiť pomocou G- Pay. NFC technológia sa nachádza vo všetkých  nových smartphonou.
 
Pri platbe s G- Play sa nemusíte báť že by ste prišli o svoje osobné údaje. Všetky platby sú bezpečné a prebehnú bez akékoľvek rizika. Niektoré banky si platby pomocou smartphon vložili do svojich aplikácii z dôvodu bezpečnosti. Čiže ak vďaka tomu viete že platby mobilu som bezpečné .

nakupování
 
»          Ďalšia informácia je že so samotným nastavením nastavania G- Pay Vám pomôžu aj v bankách . Všetko Vám z radosťou nastavia a poradia Vám v ktorých predajniach môžete platiť pomocou Smartphonu.
 
»          Dúfam že G- Pay budeme môcť využívať aj v ostatných bankách pretože by som chcel túto novú funkciu bez dotykových platieb vyskúšať. Avšak všetko chce čas a uvidíme ktoré banky sa pridajú.