Dnešný svet nám ponúka neobmedzené možnosti využitia nášho nápadu, fantázie. Jednou z týchto možností je aj založenie vlastného businessu.
 
počítač

Ako začať?

Kľúčom k skutočne kvalitnému a prosperujúcemu businessu je chuť na ňom pracovať, zlepšovať ho, chuť profitovať z neho a mať k nemu pozitívny vzťah, zaujímať sa oň.
 
Preto je jednou z najlepších možností založiť business z niečoho, čo je zároveň naším hobby.
 
Uveďme si 2 príklady (z rôznych oblastí) ako na to:
1.       Od mladého veku sa venujeme napr. rezbárskej činnosti. Už ako dieťa nás starý otec učil zaobchádzať s pílkou, pilníkom, zverákom a pod. Vybudovali sme si k tomu pozitívny vzťah a venujeme sa tomu dodnes, aj keď možno už nie v takom množstve. A zrazu nám v hlave blikne nápad – možno by sa dalo na tom aj zarobiť!

Ako prvý krok by sme si mali uvedomiť, čo by sme mohli zákazníkom ponúknuť. Boli by to napr. nejaké módne doplnky z dreva? Zaujalo by to ľudí k nákupu?
Ďalšia vec hodná premyslenia bude aj cena, akú si plánujeme účtovať a ktorá pokryje výrobne náklady a aj nejaký ten zárobok.
Ak prejdeme týmito základnými otázkami, treba si uvedomiť, ako s tým chceme obchodovať. Založíme si internetový obchod? Registrujeme sa na stránke ktorá ponúka ručné výrobky na predaj (etsy)? Zakúpime si priestory a otvoríme kamennú predajňu?

Po vyriešení všetkého potrebného si môžeme pogratulovať – založili sme náš vlastný business.
2.       Bývame v turisticky atraktívnej lokalite napr. v horách a od mala sme sa naučili v oblasti orientovať, poznáme najexkluzívnejšie miesta, pamiatky a atrakcie v okolí. Ako by sme to ďalej mohli využiť v náš prospech?
Možnosťou je napr. založenie vlastných turistických informácií, alebo ponuky turistického sprievodcu. Vieme ešte aj slušne cudzí jazyk? Obrovská výhoda! Mnoho turistov zo zahraničia sa často nevyzná v lokálnych podmienkach a pomoc sa im určite zíde a nebudú mať problém za ňu ani zaplatiť.
Preto by bolo vhodné sa nejak zviditeľniť. Či už na internete prostredníctvom nejakej reklamy situovanej na tematických stránkach, alebo aj zakúpením priestorov, poskladaním tímu rovnako naladených ľudí a vytvorením vlastnej turistickej agentúry.

podnikatel
 
Vyššie spomenuté sú ukážkové príklady toho, ako by to mohlo vyzerať. Ukážky toho, že sa dá zarobiť na niečom, čo nás baví a čo vieme robiť dokonale. Či už to berieme ako privyrobenie alebo nie, nie je na škodu to skúsiť.
Nevravíme, že to bude jednoduché a lacné, ale ak do toho venujete čas a srdiečko, vyplatí sa to viacnásobne.