Skype
Jedna z najznámejších aplikácií slúžiaca na online komunikáciu podporovanú na rôznych miestach na sebe. Skype ponúka svojím užívateľom možnosti chatu, hovoru a dokonca aj videohovoru s ostatnými užívateľmi tejto aplikácie. Čím ale vyniká Skype? Jedna zo zaujímavostí je tá, že Skype poskytuje používateľom dobiť si na Skype kredit, tým pádom môžu z aplikácie kontaktovať svojho známeho priamo na telefón, čiže na jeho telefónne číslo. Skype je bezplatná aplikácia ktorú si môžete stiahnuť z oficiálnej stránky, je jednoduchá a priehľadná, Svojím užívateľom poskytuje vytvoriť si profil kde môžu zverejniť svoje osobné údaje, či už bydlisko alebo telefónne číslo. Ďalej si tam užívateľ môže nahrať vlastnú fotku tým si ho bude jednoduchšie pridať.

aplikace
 
TeamSpeak
Táto aplikácia je jedna z najpopulárnejších medzi hráčmi. Jedná sa o jednoduchú aplikáciu ktorá nezaberá veľa miesta a nie je náročná na výkon a operačnú pamäť. Užívateľ sa pripája na servery ktoré sú vytvorené buď ním, alebo iným užívateľom. Servery majú rôzne kapacity, preto ak je server plný nepripojíte sa. Výhodou tohto programu je jednoduché manipulovanie, kompatibilita a tento program je najviac efektívny pri volaní s viacerými ľuďmi naraz. TeamSpeak nepodporuje videohovor  preto užívatelia môžu využívať maximálne hlasové hovory. Samozrejme podporuje aj chat takže v prípade že nemáte mikrofón môžete daným ľudom aj zanechať správu. TeamSpeak je bezplatný a nevyžaduje žiadne registrácie.

média
 
Discord
Jedna sa o počítačovú aplikáciu ktorá je dostupná aj pre telefón. Discord umožňuje svojím užívateľom bezplatne vytvárať servery na ktoré si môžu pozývať svojich hostí a komunikovať tam s nimi. Svoj vlastný vytvorený server si spravujete sami, a vytvárate tam hlasové miestnosti kde môžete komunikovať, a textové miestnosti ktoré slúžia len na písanie medzi užívateľmi. V porovnaní s predošlými dvoma programami je Discord o niečo zložitejší a poskytuje viac funkcií a detailov nastavení. Tento program je bezplatný, avšak na svoje využívanie vyžaduje registráciu alebo vytvorenie hosťovského konta.