V tomto článku sa spolu pozrieme na niektoré z najlepších programov, aké sa týkajú prehrávania, úpravy, či skrátka práce a zábavy s multimédiami. Je pravdepodobné, že v dnešnej dobe má väčšina z vás uložených množstvo multimediálnych súborov /videá, hudbu, …/ a preto by bolo vhodné zameriať sa na softvér, ktorý by bol k manipulácii s nimi ideálny.

internet

•         VideoSpin
V tomto prípade ide o softvér vhodný predovšetkým k úprave, lepšie povedané k strihaniu videa. Po jeho spustení budete svedkami praktického ovládania, jednoduchosti /v dobrom zmysle slova/, ale aj šikovného a prehľadného rozhrania. V určitom smere si pri jeho používaní možno vybavíte Windows Media Player, ale tento softvér VideoSpin nám ponúka oveľa širšie možnosti, predovšetkým svojimi funkciami. Samozrejmosťou je aj relatívne obľúbená, no predovšetkým jednoduchá možnosť vytvorenie videa z podoby vkladania obrázkov či fotiek. Samotné vkladanie videí či obrázkov je veľmi praktické, na spôsob „Drag and Drop“, teda žiadne komplikácie by hroziť nemali, aj pokiaľ ste v tomto smere úplný začiatočník.

film

•         KMPlayer
Ak vás nebaví úprava videí, pozrime sa teda na program, cez ktorý môžete multimédiá priamo prehrávať. Tento softvér je multimediálnym prehrávačom v pravom zmysle slova. Zrejme neexistuje audio či video súbor, ktorý by nedokázal rozpoznať. Za zmienku určite stojí i kvalita funkcií, ale predovšetkým prevedenie a dizajn prehrávača, ktorý vás určite poteší, pričom ľahkou a elegantnou cestou nájdete a následne prehráte ľubovoľný súbor. Ale rád by som sa vrátil aj k funkciám a spomenul, že prehrávač podporuje streamovanie. Môžete tak pozerať video či počúvať hudbu priamo online.

gramofon

•         AIMP
Pokiaľ hľadáte jednoduchý, pritom však kvalitný program cez ktorý by ste počúvali iba audio, teda hudbu, skúste tento praktický softvér. Okrem prehľadného počúvanie audio súborov môžete aj „RIPnúť“ hudobný CD disk, alebo nahrávať záznam z internetového rádia.