Pokiaľ patríte medzi nadšencov krásnej prírody, Slovensko vám dokonale pohladí všetky vaše zmysly! Nachádza sa tu veľmi veľa miesť o ktorých možno ani len netušíte, ale ich návšteva rozhodne stojí za to!

vysoké tatry

Beňatinské jazero
Toto nádherné miesto sa nachádza veľmi blízko pri hraniciach Slovenska a Ukrajiny. Konkrétne v okrese Sobrance, blízko pri dedinke Beňatina, podľa ktorej dostalo aj názov.  je to jazierko s priezračne čistou, ale aj veľmi studenou vodou, ktoré vám vyrazí dych svojou jedinečnosťou. Obkolesujú ho skaly čím pripomína známe Chorvátske Plitvické jazerá.

Slovenský raj, Suchá Belá
Možno ste už o ňom počuli, možno nie. Každopádne náš národný park Slovenský raj patrí k najkrajším a najznámejším v strednej Európe. Pokiaľ nie ste typ, čo sa rád prechádza po rovinkách, toto miesto je presne pre vás! Suchá Belá je najnavštevovanejšia turistická trasa, ktorá je tak trochu akčná. Nachádza sa tu množstvo rebríkov, vodopádov, malých jazierok a potôčikov, ktoré vám svojou krásou nedajú vydýchnuť.

Vodopád Bystré
Tento nádherný prírodný úkaz sa nachádza v blízkosti dedinky Hriňová a tiež neďaleko od Detvy. Učaruje vám svojou majestátnosťou a jedinečnosťou. Má viac ako 20 metrov a aj preto patrí tiež medzi najväčšie na Slovensku. Pramene vody padajú prudko dolu z vysokej skalnatej steny, ktorá vám krk vytočí prudko nahor. Aj keď to môže znieť nebezpečne nemáte sa čoho obávať, pretože k nemu vedú udržiavané rebríky a laná.

údolí

Čičmany
Skanzen Čičmany patrí medzi najznámejšie široko – ďaleko a preto jeho návštevu neodkladajte. Pokiaľ ste tu ešte neboli, môžete sa tešiť na prenesenie späť do minulosti. Tento skanzen sa môže tiež popýšiť titulom najvyššie položenej dedinky v Žilinskom okrese. Choďte sa teda poprechádzať medzi domčeky zdobené krásnymi ornamentmi nechajte sa sprevádzať históriou. Dokonca sa môžete tešiť na niektorých stále pôvodných obyvateľov!