Predčasná ejakulácia trápi mnohých mužov. Aj keď sa predpokladá, že sa tento problém týka hlavne dospievajúcich mužov nie je tomu tak. Mladí či starší – predčasná ejakulácia si nevyberá.

pár

Nie je to choroba.
Presná príčina predčasnej ejakulácie nie je známa. Všetko v organizme funguje tak ako má, len to prebieha rýchlejšie. Existuje pár dohadov, ktoré stoja za vznikom tohto problému. Ich odstránením, alebo zmiernením sa zlepší aj vaša ejakulácia.

Príčiny predčasnej ejakulácie.
Predčasná ejakulácia sa často krát spája s dospievajúcimi mužmi a mužmi, ktorí nemali dlhšiu dobu sexuálny styk. Ďalšie dôvody môžu byť

  • Zvýšená citlivosť penisu
  • Genetická predispozícia – ak mal niekto z rodiny tento problém je väčšia šanca, že ho budete mať aj vy.
  • Obezita
  • Emocionálne problémy, dlhodobý stres
  • Problémy s prostatou, štítnou žľazou

Či ide o predčasnú ejakuláciu, alebo nie je často krát otázka vnímania. Kým niekomu sa zdá 10 minút málo, pre niekoho to môže byť veľa. O predčasnej ejakulácii môžeme hovoriť ak čas dosiahnutia vyvrcholenia je kratší než 3 minúty.

Vieme ako oddialiť ejakuláciu.
Váš obvodný lekár vás odporučí k odborníkovi – sexuológ, alebo urológ. Pokiaľ dôvodom predčasnej ejakulácie nie je ochorenie bude zbavenie sa tohto problému jednoduchšie.
Metódy na oddialenie ejakulácie
Nie vždy musíte dostať lieky. Rôzne techniky a metódy vám s predčasnou ejakuláciou môžu pomôcť.

kondom

  1. Stop – štart – základ tejto metódy je v prerušovanej sexuálnej stimulácii. Tesne pred ejakuláciou sa so stimuláciou skončí, počká sa kým opadne vzrušenie a pokračuje sa znova.
  2. Stisk – tesne pred ejakuláciou stisnite žaluď. Zabráni to ejakulácii.

Zvýšená citlivosť penisu

  • krémy s obsahom lokálneho anestetiká znížia citlivosť penisu. Tento druh krému sa viaže na lekársky predpis. Tiež môžete vyskúšať kondóm, ktorý penis znecitlivie.

Lieky

  • Ak je za vašim problémom stres, alebo emočné napätie môže vám lekár predpísať lieky. Najčastejšie ide antidepresíva, alebo lieky, ktoré vplývajú na hladinu serotonínu.