Pneumatiky nepatria k tým najlacnejším „súčiastkam“ nášho automobilu. Preto by sme sa o nich mali dobre postarať. Ak ich po prezutí hodíte do garáže, alebo pivnice, pripravte sa na to, že už po jednej sezóne budú opotrebované niekoľkonásobne viac.

pneumatika
 
Najjednoduchším , najistejším a najkvalitnejším spôsobom uskladnenia pneumatík, je ich odloženie v pneuservise. Niektoré podniky ponúkajú túto službu zadarmo, a to v cene prezutia pneumatík. V niektorých prípadoch si za ne budete musieť samozrejme zaplatiť. Toto riešenie sa vám oplatí hlavne vtedy, keď bývate v byte, alebo jednoducho na pneumatiky u vás doma ne je miesto. nejedná sa o závratné sumy, takže v konečnom dôsledku aj tak ušetríte, pretože za nové pneumatiky, by ste zaplatili omnoho viac.
 
Ak sa rozhodnete pre uskladnenie u seba doma, v prvom rade svojim pneumatikám nájdite miesto kde budú chránené pred snehom, vodou, vetrom a taktiež mrazom. Tento materiál nezvláda klesanie a následné stúpanie teplôt. Vtedy dochádza k jeho najväčšiemu opotrebovaniu.

Pneumatiky by mali byť zabalené v igelitovom vreci, alebo fólii. Taktiež je potrebné ich ochrániť pred hlodavcami. Pred tým ako ich zabalíte, však musíte vykonať niekoľko príprav. Najprv pneumatiky dôkladne poumývajte. Použite aj čistiaci prípravok, ktorý ich zbaví mastnoty. Nezabudnite ani na kefu, ktorou poriadne vyšúchajte všetky zárezy, a to vrátane dezénu i vnútra pneumatík.
Teraz prichádza na rad ich sušenie. Pred uskladnením nesmú byť ani vlhké. po umytí ich preto najprv poriadne vyutierajte handrou a na suchom mieste nechajte preschnúť minimálne dva dni. Je dobré, ak ich položíte do takej polohy, aby mohla všetka voda pekne stiecť a odkvapkať.

penu

Miesto, kde budete pneumatiky skladovať musí byť dostatočne teplé, teda teploty by nemali klesať pod bod mrazu. Zároveň by malo byť aj dostatočne vzdušné, pretože inak hrozí ich plesnenie. Poslednou dôležitou vecou je ich kontrola. Pozrite sa na nich aspoň dvakrát, aby ste si boli istí, že sú v poriadku.