Stromy, rieky, hory, či moria, to všetko patrí medzi krásy prírody. Je to jedna z vecí, ktorú nevytvoril človek vlastnou činnosťou. Ľudia však v tejto nádhere trávia stále menej a menej času. Tieto riadky vás možno prinútia zmeniť váš názor a začnete v prírode tráviť viac času.

cesta

Čerstvý vzduch – už len ráno, keď vstanete, prvé čo, otvoríte okno, aby ste do izby dostali vzduch. Predstavte si, žeby ste niekoľko dní do týždňa opustili vašu komfortnú zónu a vybrali sa na prechádzku do blízkeho lesíka, alebo na čistinku.

Pohyb– ďalší blahodarný účinok pobytu v prírode. Pohyb je dôležitý. Ak si naňho neviete nájsť čas pravidelne cvičením, či športom, verte mi, že aj prechádzka dokáže spáliť niekoľko kalórií.

Čistejšia myseľ – tým, že budete v ticho a v pokoji, môžete veľa rozmýšľať. Môžete sa dokonca rozprávať sami so sebou a nikto na vás nebude udivene pozerať, možno tak nenápadná srnka, ktorá sa bude pásť na lúke obďaleč vás.

Nové nápady – keďže si vyčistíte myseľ, tak sa dokážete zbaviť blokov, vymyslieť nové nápady, vyriešiť problémy a pohnúť sa v práci.

Stres zmizne– presne tak. Čas strávený v prírode je vzácnejší, než by ste si mysleli. Zbavíte sa stresu, pouvažujete a prídete na to, že na veci sa dá pozrieť aj inak.

Budete vďačný– pri pohľade na všetku tú krásu naokolo vám neostane nič iné. Budete sa kochať prírodou, sedieť pri západe slnka a chcieť, aby tento moment nikdy neskončil.

hory

Budete odolnejší– vaša imunita bude silnejšia a vy tak počas roka nebudete tak často vysedávať u lekára. Zmierni sa aj vaša bolesť hlavy a budete mať omnoho viac energie, ako predtým.

Zažijete niečo nové– nové dobrodružstvá a zážitky, ktoré vás čakajú na neobjavených miestach. Namiesto toho, aby ste spoznávali nové a nové kaviarne v nákupnom centre, skúste spoznávať krásne zákutia našej drahej prírody.