Rád by som sa s vami podelil o jeden príbeh, lepšie povedané, o jednu skúsenosť, ktorú som zažil v súvislosti s mojim autom. Jedného pekného dňa, keď som išiel do práce, začalo moje milované autíčko, ktoré malo v tej dobe už viac ako pätnásť rokov, vydávať zvláštne zvuky. Keďže však zvláštne zvuky u neho neboli až tak nezvyčajné, nevenoval som tomu veľkú pozornosť.

,

Zvláštne zvuky neprestávali a po čase, asi po nejako mesiaci, sa k nim pridali ďalšie a ešte zvláštnejšie zvuky. Opäť som to nechal tak. V prvom rade som v tej dobe nemal peniaze na nejaké opravy auta a v druhom rade som nemal ani čas, kedy by som mohol zájsť do autoservisu. Tak išli dni, týždne, mesiace až som jedného dňa, pri mojom rannom odchode do práce, moje autíčko nenaštartoval. Nechal som ho doviesť do autoservisu Dubnica, kde chodím pravidelne, no a tam mi oznámili, že moje auto, bohužiaľ, vydýchlo posledný raz. Jednoducho, umrelo, skončilo, už bolo neopraviteľné a nepojazdné.

Červený veterán zaparkovaný pri ceste

Prečo vám toto hovorím? Nie som automechanik a technickým veciam sa skutočne veľmi dobre nerozumiem. Pochopil som jedine to, že odišli nejaké veci v motore, ktoré by sa teoreticky, ale veľmi teoreticky, možno opraviť dali, no za takú cenu, že by som si mohol kúpiť dve omnoho novšie automobily. Automechanik mi však povedal, že ak by som do servisu prišiel také dva mesiace dozadu, tak by oprava stála necelé dve stovky eur a auto by jazdilo ako nové. Hold, podcenil som to, a to, čo sa vám snažím povedať je, aby ste to nepodceňovali podobne aj vy. Skutočne sa to nevypláca. Namiesto toho, aby som strávil v servise dve hodinky, zaplatil nejakých dvesto eur a jazdil si spokojne ďalej, som musel riešiť kúp nového auta, ktoré logicky nestálo dve stovky, okrem toho som ostal na niekoľko týždňov nepojazdný a o tých vybavovačkách so zošrotovaním starého auto, no o tom vám ani nebudem hovoriť. Ak teda najbližšie na svojom aute začujete zvláštny zvuk, okamžite odbočte do servisu a nechajte si všetko opraviť. Skutočne sa to oplatí.