Viete, ktoré koníčky sú úplne najlepšie? Málokto vie, že sa rozdeľujú do niekoľkých kategórií a každá je niečím špecifická. Každý má však úplne iné priority. Nemôžeme mať predsa radi všetci rovnakú vec, to by bol ten život skutočne veľmi jednotvárny. No napriek tomu môžete urobiť niečo preto, aby ste si našli to svoje. Stačí, keď porozmýšľajte nad tým, aký typ človeka vlastne ste. Od toho sa odvíja úplne všetko. Hlavne však to, čo vás vlastne bude baviť a čo je pre vás prioritou. Sami najlepšie viete, čo konkrétne by to malo byť. No najprv sa sami seba opýtajte, kto vlastne ste.

přístav

Viete, čo by ste sa mali samého seba opýtať?

1. Chcem vynaložiť veľkú aktivitu? Alebo chcem radšej len tak sedieť a relaxovať pri niečom, čo totálne vyčistí moje myšlienky a moju hlavu?

2. Chcem byť doma? Alebo skôr vyraziť niekam do prírody, kde možno zažijem aj nejaké dobrodružstvo? Čo je pre mňa viac atraktívne?

3. Baví ma šport? Alebo chcem robiť niečo kreatívne, niečo, pri čom nebudem musieť vynaložiť nejakú veľkú fyzickú námahu? Čo je pre mňa lepšie?

4. Som aktívny typ človeka? Alebo som skôr umelec, ktorý sa potrebuje realizovať?

5. Prekáža mi, keď je okolo mňa veľa ľudí? Som radšej sám či sama, alebo chcem byť v skupine a zabávať sa s ľuďmi?

prut

Ak chcete byť vonku, no zároveň chcete relaxovať a oddychovať, je jasné, že chodenie do bazéna nie je nič pre vás. Dokonca ani túry, pretože v poslednej dobe aj tam stretnete veľmi veľa ľudí. Chcete vynaložiť nejakú námahu, ale zároveň nie tak, aby ste sa totálne unavili a boli zničení zo života? Chceli by ste byť sami, no ak by to situácia vyžadovala, privítali by ste aj spoločníka? Tak potom je to úplne jasné, no nemyslíte? Utekajte do obchodu, kúpte si rybarske navijaky a horsa na lov. Možno budete prekvapený z toho, že niečo takéto je koníček práve pre vás.