Každý sme iný. Niekto preferuje pohodlnejší život v meste a iný sa zasa prikláňa k životu na vidieku, kde je viac odkázaný na seba samého. Ako sa teda rozhodnúť aby sme naše rozhodnutie časom neoľutovali?

japonsko

Na dedine zabudnite na nákupné centrum o ulicu ďalej.Tá vám ponúkne nanajvýš nejaké tie potraviny a pár krčiem. Nákupné strediská rovnako ako divadlá či kiná skutočne neprichádzajú do úvahy. Preto ak si chcete užiť večer pri dobrom filme, budete musieť do kina dochádzať alebo sa uspokojiť s vlastným televízorom.

Zdravie nadovšetko.Mesto je plné áut a inej mestskej hromadnej dopravy, ktorá rozhodne nie je pre zdravie človeka prospešná. Množstvo fabrík a tovární sú na tom podobne. Naopak vidiek vám ponúka čerstvý vzduch a rozmanitú prírodu. Veď čo je lepšie ako po dni plnom stresu vybehnúť na prechádzku do lesa alebo stráviť víkend s rodinou na pikniku? Odpočiniete si a načerpáte nové sily.

vesnice

Znečistenie.Ďalší faktor, ktorý má na nás negatívny vplyv. Často si to človek neuvedomuje, ale znečistené okolie nie je pre nás taktiež vhodné. Nedá sa povedať, že by dediny boli úplne čisté, ale jednoznačne nie sú tak znečistené ako mestá. Samozrejme záleží od toho v akom meste či dedine sa nachádzame, ale povedzme si úprimne, mestá sú omnoho viac znečistené.

Hluk a preplnené ulice.Časté javy, ktoré možno spozorovať práve v mestách. Plné cesty áut, dopravné zápchy a tie nekonečné semafory či výfukové výpary. Vitajte v meste. Rovnako tak sú mestá plné obyvateľov či návštevníkov. Keď prídete do nejakej reštaurácie nemáte si pomaly kam sadnúť a rad ľudí čakajúcich pred pokladňou sa často zdá nekonečný.

A čo susedské vzťahy?V mestách sa veľakrát ľudia nepoznajú s vlastnými susedmi alebo sa nepoznajú až tak dobre. Na dedine sa stretávate oveľa viac. Trávite čas na záhrade a so susedmi ste v kontakte v podstate každý deň. Vidiek je porovnateľne menší oproti mestu takže svojich susedov stretávate podstatne častejšie a teda sa aj viac zblížite.

zvířata

Netúžite po domácom miláčikovi? Čo tak veľký huňatý pes?Málokto v meste takého psa chová v byte. Nie je to však pes do bytu. Patrí na záhradu. Do bytu sú maximálne tak malé plemená. Na dedine môžete mať akéhokoľvek psa a každý bude vďačný za priestor na behanie. A navyše, môžete ho vziať na prechádzku do prírodu, kde sa poriadne vybehá a vy si oddýchnete.

Nie každý z nás je stvorený na život v meste a iní zasa preferujú vidiek. Je to však len na nás. Treba zvážiť všetky pre a proti a riadne si premyslieť čo je pre nás lepšie.