Kým klasické legíny nájdeme v domácnosti pravdepodobne väčšiny z nás, tie koženkové neprišli na chuť každej dáme. Pre niektoré ženy môžu kožené legíny totiž to pôsobiť až príliš extravagantne alebo dodávajú outfitu rockový nádych. Z toho dôvodu ich obľubujú skôr dámy, ktoré sú fanúšičkami spomenutého hudobného štýlu, či chcú sa odlíšiť extravagantnými kúskami. My vás, však presvedčíme o tom, že minimálne jedny legíny z kože by si mala do svojho šatníka zaobstarať každá žena. Pokiaľ sú pre vás farebné kožené legíny až príliš veľkým módnym sústom, odporúčame sa držať radšej čiernej klasiky.

lesklé kožené legíny

Niekomu môže možno vadiť lesklé prevedenie legín, ktoré pripomína latex a to môže občas pôsobiť vulgárnym dojmom. Nemusíte však zúfať, pretože koženkové legíny sa dajú zakúpiť aj v prevedení matnom, ktoré nie je na prvý pohľad až také výrazné, ako lesklé legíny. Ak by ste sa predsa len rozhodli dať šancu aj farebným koženým legínam, nemusíte sa hneď vrhnúť do krikľavých a výrazných odtieňov. Legíny z kože zoženiete aj v krásnych neutrálnych alebo tmavších farbách hnedej, sivej, zelenej, modrej či bledšej béžovej.

matné kožené legíny

Kožené legíny https://www.allsort.sk sa dajú skvelo kombinovať napríklad s dlhšou košeľou či blúzkou, ale aj zaujímavým tričkom alebo svetrom, prípadne rolákom. Vďaka elegantnému pôsobeniu si k nim môžete dovoliť obuť topánky s vyšším opätkom, ale pokojne aj prechodnú obuv, čižmy alebo tenisky. Mnoho koženkových legín obsahuje z vnútornej strany dokonca zateplenie, ktoré ich umožňuje nosiť aj počas zimných mesiacov. V tomto prípade ich môžete skombinovať so zimnou bundou alebo perfektne budú ladiť aj s kabátom. Mnoho strihov kožených legín má dokonca vyšší pás, čo z nich robí ideálny kúsok, ktorý dokáže schovať bruško a vyformovať postavu. Aj napriek tomu, že legínam sa hovorí kožené, väčšinou nejde o pravú kožu, ale skôr o koženku alebo eko kožu. Vyrobené sú teda zväčša z ekologického materiálu, ktorý nie je živočíšneho pôvodu, čo vás určite poteší, najmä ak sa zaujímate o problematiku týrania zvierat.