Energetický certifikát je doklad, v ktorom sú uvedené náklady na bývanie spojené so spotrebou energie, ktorú má naša domácnosť. Aby ste si vedeli predstaviť reálny príklad. Svoju domácnosť neustále vykurujeme. Denne využívame ohrev teplej vody. A všetky takéto úkony spotrebujú určitú energiu, za ktorú mesačne platíme. Množstvo ľudí však nevie, že môžeme na vykurovaní ušetriť. Starý plynový či elektrický kotol má vysokú spotrebu energie a tým sa naše ceny za kúrenie zvyšujú. V dnešnej dobe však máme možnosť použiť moderné technológie, ktoré majú veľmi nízku spotrebu energie.

spotreba

Určite ste už postrehli pojem tepelné čerpadlo, vzduchotechnika či podlahové kúrenie. Každý typ technológie, ktorú môžete použiť v domácnosti na zminimalizovanie nákladov vám pomôže ušetriť množstvo peňazí. Málokto z nás vie, aká je reálna spotreba našej domácnosti. S tým nám však môže jednoducho pomôcť energetický certifikát. Nechajte si vypracovať energetický certifikát, aby ste vedeli spotrebu vo vašej domácnosti. V energetickom certifikáte sú zohľadnené všetky úkony potrebné na chod domácnosti, ktoré majú vplyv na vašu spotrebu.

vykurovanie

Na to, aby ste minimalizovali energie vám pomôže aj rekonštrukcia strechy či zateplenie nehnuteľnosti. Energetický certifikát vám okrem spotreby nehnuteľnosti môže pomôcť aj s celkovým zaradením nehnuteľnosti do energetickej triedy. Prečo by ste mali poznať energetickú triedu svoje nehnuteľnosti? Zariadenie domu do energetickej triedy využívajú najmä novostavby, ktoré potrebujú energetický certifikát doložiť ku kolaudácii. Legislatíva, ktorá platí posledné roky jasne udáva novostavbám výšku energetickej triedy v maximálnej hodnote A0. Energetický certifikát vám nemusí robiť vrásky. Využitie možnosť energetického certifikátu budovy priamo na internetovej stránke certifikaciabudovy.sk.