Narodíme sa, rastieme, dospievame a starneme. To sú fázy nášho života, ktorý žijeme a ktoré nijako nevieme ovplyvniť. Vybrať si však môžeme partnera, s ktorým chceme tráviť spoločné chvíle a možno aj prežiť celý život. Na začiatku vzťahu je všetko takmer ideálne, no s pribúdajúcim vekom sa nám zdá, že ten, s kým sme si vzťah budovali, už nie je ten istý človek. Starneme všetci rovnako, no každý z nás sa s tým vyrovnáva po svojom. Niekto je optimista celý život a všetko, čo mu osud prinesie, berie s ľahkosťou, no existujú typy ľudí, s ktorými zamáva aj menší problém a s vekom sa stávajú podráždení, zatrpknutí a uhundraní. V jednej chvíli si uvedomíte, že človeka, ktorého máte celý život vedľa seba, odrazu nespoznávate.

abs-1846250_1920

S mužmi po 50-ke to niekedy naozaj nie je med lízať. Očarujúci mladý muž, pri ktorom sa vám vždy rozbúšilo srdce, ktorý bol vašim princom a plnil každé vaše želanie je odrazu preč a vy zdieľate spoločnú domácnosť s nervóznym, uhundraným a podráždeným chlapom, niekedy až neznesiteľným pesimistom. To, že nám pribúdajú roky a po určitom veku je už život iný, chápeme, ale deje sa to rovnako všetkým, bez rozdielu pohlavia. Takže nie je dôvod na to, aby muž strpčoval život žene, navyše osobe, ktorú ľúbi.

exhausted-man-sleeping-his-bed_329181-3282

S mužom, ktorý už nevie, čo je milé slovo, sa dá len ťažko existovať bez toho, aby ste sa nehádali, ale ak nám na ňom záleží, tak musí existovať nejaký spôsob ako zvládnuť muža po 50 ke ako vzťah znova priblížiť k tomu, čím bol doposiaľ. Podľa spisovateľky, ktorá napísala knihu pre ženy práve na tému ako si poradiť s mužom po 50-ke, máte dve možnosti: nechať plynúť život tak ako doposiaľ, no nepríjemné následky vás neminú alebo sa snažiť nájsť nejaký návod na spríjemnenie spolunažívania.

Autorka knihy zbierala informácie od ľudí, ale aj vedecké poznatky na tému vzťahov a vďaka nim našla aj recept na vytvorenie harmonickej domácnosti, ktorá bude cestou ako svojho partnera k sebe opäť pritiahnuť. Spočiatku to bude náročné, ale ak vytrváte, najkrajšie roky života ešte len prídu….