S architektonickými a dizajnovými vychytávkami sa tak povediac roztrhlo v posledných rokoch vrece a trendy sa pravidelne menia závratnou rýchlosťou. Čo bolo moderné pred pár rokmi je dnes už zastarané a do popredia sa dostávajú inteligentné domy, v ktorých sa ovládačom dajú zapnúť svetlá, zatiahnuť rolety aj otvoriť dvere. Moderná doba už nepraje masívnym a veľkolepým dreveným dverám, schodiskám ani zábradliam a trend sa preniesol naopak ku jednoduchším, minimalistickým a najmä praktickým prvkom, ktoré dnes vidíme už na každej novej budove. Či už ide o administratívne priestory, rodinné alebo obytné domy, v tomto duchu sa nesie takmer všetko a výnimkou nie je ani zábradlie na schody.

sklenené zábradlie na schody

Možno si to neuvedomujeme, pretože zábradlie je predsa len úplne prirodzená vec, ktorú nájdeme na každom balkóne a schodisku, no bez neho by sme sa len ťažko zaobišli. Zábradlie totiž spĺňa okrem svojej primárnej bezpečnostnej úlohy aj tú estetickú, čo je jeden z dôvodov, prečo sa dnes najmä sklenené zábradlia tešia veľkej popularite. Dajú sa umiestniť ako do interiéru, tak do exteriéru a ponúkajú celý rad výhod.

sklenené zábradlie

V prvom rade sa netreba báť, že by bezpečnostné vlastnosti skleneného zábradlia boli o niečo horšie, než tie iných typov zábradlí. Sklo, z ktorého sú sklenené zábradlia vyrobené je tvrdené sklo vyrobené na tento účel a nemusíte sa teda báť, že by sa jednoducho mohlo rozbiť. Ďalšou z veľkých výhod je, že tak ako sklenené dvere aj sklenené zábradlie povoľuje svetlu voľný priechod, a teda presvetľuje priestor, v ktorom sa nachádza. Existuje viacero typov sklenených zábradlí, z ktorých si viete vybrať to najvhodnejšie pre váš priestor. V prvom rade máte na výber elegantné samonosné sklenené zábradlie, ktoré má viacero možností uchytenia a je teda možné ho použiť takmer všade. Tak isto si môžete nechať osadiť sklo do kovovej konštrukcie, ktoré často vidíme napríklad na balkónoch. V neposlednom rade sú k dispozícií aj samonosné sklenené steny, ktoré spĺňajú funkciu zábradlia pri schodišti v rodinnom dome a zároveň oddeľujú priestor bez blokovania priechodu svetla.