O tom čo sa smie a čo nie dávať o sebe vedieť na internete sa dnes vedú debaty na každom rohu. Ale oveľa menej sa už hovorí o správnej výchove detí. Pretože ak doma vidia ako si ich rodičia pridávajú svoje fotky na internet, a to hovoríme najme o tých s alkoholom. No aj tie, no povedzme mierne šteklivé, bude takéto správania sa online považovať za celkom normálne. A čo je horšie, len ťažko sa mu potom vysvetlí že na to má čas a ono to nie je tak ako to vyzerá.
 
aplikace.jpg

Rodičia, ak chcete aby sa vaše dieťa správalo zodpovedne musíte mu ísť príkladom. Časy kedy sa ísť hrať vonku s kamarátmi, znamenalo ísť sa vonku hrať s kamarátmi sú dávno preč. Dnes má každé dieťa doma počítač, rozprávky pozerá na YouTube, a ak niečo chce tak si o to zavolá cez smartphone. Doba sa skrátka zmenila. A tak tomu treba prispôsobiť aj výchovu. Treba si uvedomiť že kým kedysi boli deti ktoré ovládali abecedu pred nástupom do školy boli považované za schopnejšie, dnes je to samozrejmosť. Vidieť to môžete napríklad na návšteve u susedov kde sa ich drobčekovia hrajú s tabletom kým vy sa bavíte.
sledování.jpg

Preto by ste mali dbať na skoré a hlavne správne vedenie svojich najmilších aby pochopili že osobné fotky a často krát aj nevhodné vyjadrenie sa nepatrí dať na sociálnu sieť. Mali by ste ich naučiť rozlišovať čo vlastne ten online svet je. Že nie každý kto tvrdí že je kamarát, je ním aj v skutočnosti. Pretože jedného pekného dňa sa môže stať že si ho ten kamarát počká po škole a už bude neskoro. Sociálne siete sú dnes plné ľudí ktorý si niečo takýmto spôsobom kompenzujú a práve vaša správna výchova ako aj to ako sa pred vlastným dieťaťom prezentujete na sociálnej siete. Môže mať vplyv na to čo z neho vychováte. Svet sa skrátka zmenil. A preto je potrebné tomu aj prispôsobiť výchovu. Je krajne nezodpovedné aby si mysleli že keď môže mamka s ockom, môžu aj oni. Na niektoré veci majú ešte čas.