Vedúci pracovníci z technických gigantov ako Apple Inc, Amazon.com Inc, Facebook Inc a Google idú pred antitrustovým výborom House Judiciary Committe do utorka na diskusiu o sútaži okolo online trhoch.
Je pravdepodobné, že výbor bude diskutovať o antitrustových vyšetrovaní okolo štyroch prebiehajúcich spoločnostiach na ministerstve spravodlivosti a Federálnej obchodnej komisii, ako aj obvineniach, že organizácie sa snažia zmariť vznikajúce konkurencie.

lupa.jpg

Očakáva sa, že najmä demokrati budú tlačiť na Facebook o navrhovanej sume vo výške 5 miliárd dolárov medzi firmou a FTC na vyriešenie obvinení, že organizácia porušila dohodu o udelení súhlasu v roku 2011 pre nevhodné zdieľanie informácií o 87 miliónoch užívateľov s teraz zaniklou Britskou politickou poradenskou firmou. Cambridge Analytica.
Fb si pravdepodobne všimne, že zvýšili výdavky na bezpečnosť a moderovanie obsahu, aby udržali nenávistné prejavy a rušivé videá mimo stránky.
Ďalšie kongresové panely sa v utorok zamerajú na plány na Fb, aby sa vytvorila kryptomena, s názvom Libra a obvinenia, že Google je vo výsledkoch vyhľadávania zaujatá voči konzervatívcom.

ovládání.jpg

Očakáva sa, že organizácie tvrdia, že čelia veľkému množstvu konkurencie a že spotrebitelia majú alternatívne možnosti vyhľadávania, sociálnych médií, nákupu online a bezdrôtových zariadení.
Svedkami sú Adam Cohen, riaditeľ hospodárskej politiky firmy Google; Nate Sutton, pridružená generálna rada pre Amazon; Matt Perault, vedúci vývoja globálnej politiky na Fb a Apple Kyle Andeer, viceprezident a riaditeľ pre Compliance.
Zatiaľ čo tech firmy vyzerajú, že majú malo priateľov na Capitol Hill, tam bol nejaký odraz od republikánov proti návrhu senátora Elizabeth Warren, ktorá beží za prezidentku, ktorá tvrdí že Amazon, Fb a Google budú nútení odpredať firiem, ktoré si kúpili predtým.