Značka COR.SPEED je na trhu už od roku 2003, teda je pomerne novou značkou. Švajčiarsky COR.SPEED sa zameriava na disky áut pre rôzne modely, no najčastejšie vyrába disky práve pre luxusné autá. Medzi ne sa radí Mercedes Benz, BMW či Audi. Značka vyniká najmä svojou originalitou a jednoduchosťou v jednom.

Už len fakt, že disky pochádzajú z jednej z najvyspelejších a najbohatších krajín svedčí o ich dokonalej kvalite. Hlavným mottom COR.SPEEDu je určite fakt, že obutie auta je jednou z jeho najdôležitejších vlastností. Je pravda, že každý z nás si medzi prvými vecami všimne na aute práve kolesá a ich dizajn, a práve toho sa drží švajčiarska firma, ktorá sa snaží luxusné autá ešte viac zdokonaliť. Snažia sa spojiť minimalizmus so športovým a hlavne prestížnym dizajnom. Ich jedinečný dizajn sa vyznačuje použitím ľahkej zliatiny. Väčšina ich diskov sa dá použiť celoročne, teda nie je potrebné ich meniť s pneumatikami. Na Slovensku je ale nevýhodou, že doteraz ministerstvo dopravy dodatočne neschválilo použitie týchto diskov a na ich schválenie treba absolvovať špeciálnu kontrolu STK. Majú ale posudky TUV a európske schválenie KBA, preto sa netreba báť, že by ste ich kupovali zbytočne.

hqdefault

Čo sa týka konkrétnych modelov, máte na výber z rovných alebo konkávnych dizajnov. Priemery diskov sa pohybujú v rozpätí od 18 do 22 centimetrov, v závislosti od veľkosti vašich kolies. Šírka môže byť od ôsmich do dvanástich centimetrov.

corspeed-kharma-bronze

Podľa rôznych parametrov si môžete vybrať tieto kvalitné disky, za ktoré môžete zaplatiť najmenej 200 eur. Ak sa pýtate na najvyššiu cenu, zatiaľ je na Slovensku okolo 700 eur. Samozrejme, hovoríme o jednom disku, nie všetkých štyroch. Za 4 disky by ste teda v priemere zaplatili 1200 eur, čo nie je síce najmenšia suma, no pre majiteľov luxusných áut býva často zanedbateľná.

Ak zvažujete kúpu diskov od značky corspeed https://www.najdisky.sk/luxusne-disky/corspeed/, je to určite dobrá investícia.