Je mnoho možností ako urobiť vozidlo krajším aj lepším.
Medzi častými úpravami patria kozmetické úpravy. Zložité nemusia byť ani motorické, ale o to drahšie.
 
interiér auta

Takzvaný čipový Tuning so zárukou životnosti motora stoja neraz viac ako nový; maximálne však okolo šesť rokov. Bez záruky stoja okolo 260€ ale je vysoká šanca, že do roka sa motor vzdáva a ďalej nepohne.
 
Bežné úpravy sú tiež finančne náročné, avšak pomôžu predĺžiť život motora. Sem patria aj športové filtre ktoré  sú použiteľné až 10 rokov a dodávajú pár koní navyše. Napríklad palivový, vzduchový, olejový, atď.
Športové vyfuky okrem výkonu dodajú slušný vzhľad. Generálna športová oprava tiež je dobrá voľba. Je dobré sa obrátiť na odborníka.
 
Športové nárazníky, blatníky, spojlery sú zväčša tiež drahšie. Koncovky výfuku sa dajú kúpiť aj cez internet za pár eur na AliExpres či Wish.
 
Pokiaľ však chceme veľa muziky za málo peňazí, máme na výber pekné doplnky.
 
Auto kozmetika
Kvalitný vosk: stojí okolo 7eur, no dá sa zamaskovať trvalo aj hlbšie škrabance. Stačí vybrať totožné farby auta.
  
Auto fólia: dodá svojmu vozidlu nový vzhľad. Teplovzdušné pištole uľahčujú prácu s nimi pri tvarovaní. Lepia sa na sucho, majú odvodiace kanály vzduchu v lepidle. Treba však dodržať vonkajšie sfarbenie podľa technického osvedčenia. Samozrejme ak dáme inú farbu, treba dať dopísať do osvedčenia. Tuning antény
Za pár eur priamo z Číny cez aplikácie ; ale aj na SK pomocou porovnávacích stránok. Dodajú krajší vzhľad aj silný signál.

auto
 
    Alu Disky sú krásne, no musia byť zhodné s rozmermi v technickom preukaze. Dajú sa kúpiť aj na portáloch Bazzi.sk za zlomok ceny. V ponuke sú aj krásné zachovalé kusy.
   Vzory pneumatík tiež dodajú krajší vzhľad. Musia sa zhodovať s rozmermi, písané v technickom preukaze.
 
 
 
   Vnútorné časti vozidla však môžeme upraviť ako len chceme. Napríklad palubovku, kľučky, apod. Na výber je veľa farieb aj povrchových úprav: karbónové, lesklé, lesklé metalické, brúsené, perleť, chameleon, svietiace v tme, kriklavé, matné, matné metalické, imitácie dreva, látkové, chrómové, atď.
   Polepy áut vyzerajú skvelo, sú rôzne tvary, farby, povrchy. dodajú originalitu vozidla.Treba však čítať recenzie o kvalite, aby sa lepilo ako má, bez ohľadu či ide o nákup cez AliExpres, Wish, Heureka.sk.
   Pri polepoch sa nesmú používať také, ktoré sa podobajú napríklad polícií, hasičom, atď.
 
    Dotykové rádio 7 palcové aj s cúvacou kamerou, čo vidia aj v tme tiež stoja okolo 60 eur spolu s CLÁ pokiaľ objednáme priamo z Číny cez Wish či AliExpres, no stoja za to.  Návody sú súčasťou balenia.
 
   Už len objednať či kúpiť osobne, makať na aute, a môžeme sa pýšiť novým vzhľadom.