Podobne ako pri pokazení alebo vzniku chyby iných domácich spotrebičov, aj pri upchatí alebo škode odpadového potrubia by sme mali, čo najskôr zavolať inštalatérsku službu, ktorá sa venuje práve opravám kanalizácie. Pokiaľ nemáte skúsenosti s riešením takýchto opráv a havarijných situácií a absolútne neviete, čo robíte, nemali by ste sa snažiť riešiť túto situáciu vlastnoručne. Odporúčame radšej kontaktovať odborníka, ktorý presne vie, akým spôsobom danú situáciu vyriešiť, a vy by ste svojím neodborným zásahom mohli škodu ešte zhoršiť. Možno by ste ani nevedeli presné poškodené miesto lokalizovať, pretože na to nemáte potrebné prístroje.

Inštalatérske služby

Počas realizovania opravy kanalizácie sa dodržiava určitý postup krokov, medzi ktoré patrí prvá základná činnosť, a tou je práve vykonanie monitorovania odpadových rúr, aby sa našlo presne narušené miesto. Podľa toho sa ďalej zisťuje aká veľká je vzniknutá škoda a akým spôsobom sa bude postupovať. Niektoré chyby sa dajú odstrániť jednoducho pomocou špeciálnych prístrojov a nie je treba ani, aby inštalatér vstupoval do kanalizačnej šachty. Iné, závažnejšie problémy, však možno budú vyžadovať výkopové práce, aby sa dalo dostať priamo k danému miestu, alebo aby sa dalo vymeniť kompletne zničené potrubie, ktoré sa nedá už ďalej používať.

Práca inštalatéra

Inštalatérske služby môžete kontaktovať, aj keď nemáte vzniknutú žiadnu škodu, ale potrebujete vykonať iné činnosti. Napríklad, ak staviate dom alebo inú stavbu a potrebujte vybudovať úplne nové kanalizačné rozvody, či už máte kanalizáciu niekoľko rokov a máte pocit, že je potrebné ju vymeniť a reštaurovať. Ďalej sa viete na inštalatérov obrátiť aj v prípade, keď ste si zakúpili vybavenie do kúpeľne v novostavbe – sprchový kút, vaňu, záchod, umývadlo, atď. a nie ste zrovna majstrom alebo si netrúfate namontovať spomínané zariadenia samostatne. Rovnako sa im ozvať viete, aj ak máte staršie kuchynské a kúpeľňové vybavenie a chcete ho odmontovať a zameniť za nové kusy.