Rovnako, ako pri iných hazardných hrách je hlavný prvok hry šťastie. Oproti iným hrám, má však poker jednu veľkú výhodu, nehráte proti kasínu, ale hráte proti iným ľudom.

karta

V bežných hazardných hrách, ako aj v pokri, je spôsob hry založený na matematickej pravdepodobnosti, ktorú môžeme nazvať aj hra veľkých čísel. Pri jednej návšteve kasína sa vám môže podariť vyhrať v akejkoľvek hre, ale ak by ste tam chodili dlhodobo, tak v zisku nakoniec nebudete nikdy. Napríklad pri rulete je na hracej ploche 37 čísel od 0 po 36, avšak násobok výhry pri stávke na jedno číslo nie je 37, ale len 36. Tým si kasíno získalo prakticky istý príjem, ktorý je viditeľný najmä v dlhodobom horizonte.

casino

V pokri je to však iné, matematická pravdepodobnosť síce platí tiež, ale keďže hráte proti ostatným hráčom, pravdepodobnosť výhry je pre každého hráča pred rozdaním kariet rovnaká. Online poker má oproti živému pokru jednu veľkú výhodu. Môžete v ňom odohrať niekoľko násobne viac hier, pretože môžete mať otvorených aj viac stolov naraz. Čím viac hier odohráte, tým viac na vašu hru začnú platiť zákony veľkých čísel (je to ako hod mincou, čím viac krát mincou hádžete, tým viac sa približujete k pomeru 50 ku 50, že hodíte jednu zo strán, pričom napríklad len po troch hodoch sa môže stať, že hodíte vždy len jednu stranu).

V čom spočíva či budem úspečný alebo nie ?
Poviem to trochu teoreticky. Ak veríte, že existuje nekonečne veľa vesmírov, tak v jednom z nich sa mladí ľudia neposielajú na pol roka na „vojnu“ ale posielajú sa hrať online poker. Prečo ?

SEBADISCIPLÍNA
Málo vecí preverí vašu disciplínu viac, ako práve online poker. Pri dodržiavaní pravdepodobnostných pravidiel je pri pokri nemožné dlhodobo prehrávať ! Prečo teda online poker nehrá každý, keď je to taký super istý zárobok ? Práve kvôli sebadisciplíne, ktorá sa musí dodržiavať, váš každý krok a každá reakcia musí byť postavená na silných pravidlách, ktoré nikdy nesmú byť porušené.

game over

Každá chyba alebo nedodržanie pravidiel vás môže stáť celú drinu. Druhou vecou je, že ak nemáte k dispozícii pokrový softvér na počítanie pravdepodobnosti kariet, pre vás bude za niekoľko desiatok sekúnd príliš ťažké spočítať si, aký bude váš ďalší krok, musíte vedieť za pár sekúnd odhadnúť súpera, odhadnúť svoj vklad, svoje karty a určiť pravdepodobnosť aj pre jeho karty, ktoré ani nevidíte.
Ak si však chcete otestovať vašu sebadisciplínu a to, ako dlho vydržíte dodržiavať striktné, môžete online poker skúsiť. Dopredu vás chcem upozorniť, že sebadisciplína pri pokri vyčerpáva myseľ natoľko, že vám to už nepríde ani ako zábava, ale skôr ako práca do ktorej sa vám nechce chodiť.