Aj vy máte pocity, že vám oťažievajú nohy a nemôžete z nich únavu dostať preč? Máte pocity unavených nôh, hoci ste nič také namáhavé nerobili? Keď sedíte, tak vás bolia nohy a aj keď chodíte, tak je to to isté? Neviete sa zbaviť pocitu, že sa vám niečo s vašimi nohami deje? Bolia vás už celkom dosť dlho a vy neviete prísť na príčinu tejto bolesti? Začínate sa obávať?

Je na čase si ich dať skontrolovať. Niekedy sa takto potichu začínajú objavovať kŕčové žily. Je to pomerne rozšírená záležitosť, takže vás isto nemôže prekvapiť, keď vám ju doktor zistí. Diagnóza ako každá iná, no pri žilách a cievach si treba dávať pozor. Musia byť priechodné a funkčné v inakšom prípade to nie je len o estetickom efekte, ale aj o tom, že z toho môžu nastať poriadne problémy.

legs-2002067_1920

V niektorých prípadoch sa dá pomôcť aj inými metódami, než len operáciou. Operácia je konečné štádium, kedy už nie je na výber, ale musí sa vykonať. Zdravotná poisťovňa hradí iba operáciu, ktorá je poriadne invazívna. To znamená, že vám normálne vaše nohy narežú a tak vám budú operovať vaše žily. Existuje však aj laparoskopická operácia, ktorá je takmer bezbolestná. Spravia sa iba drobné nárezy a cez tie sa vie operovať pekne celá noha. Je to oveľa prijateľnejšie aj pre doktorov a aj pre pacientov. Túto operáciu však nehradí poisťovňa a tam nastáva často problém.

sexy-1263105_1920

Mnohých ľudí bude zaujímať pri operácií kŕčových žíl cena. To by však v prípade vášho zdravia malo byť oveľa menej podstatné. Keď si uvedomíte, že po normálnej operácii kŕčových žíl máte problémy niekoľko desiatok dní sa vôbec poriadne postaviť na nohy, tak je to neporovnateľné. Pri laparoskopii sa postavíte takmer okamžite a vaše rany sú minimálne. Žiadne veľké škaredé jazvy a dlhé hojenie. Je to takmer ambulantný zákrok, takže si v nemocnici pobudnete len úplne minimum, ktoré je nutné po takomto zákroku.