V súčasnosti sme svedkami rýchlo napredujúcich technológií, ktoré posúvajú vpred každú oblasť nášho života, osvetľovaciu techniku nevynímajúc. Tradičné svetelné zdroje pomaly upadajú do histórie a my už naplno využívame nové, úsporné a dizajnovo prepracovanejšie LED svietidlá.

osvetlenie, luster

Všade, kam sa počas dňa pohneme a takmer pri každej činnosti, ktorú vykonávame, si musíme občas posvietiť. Doma je využívanie umelého osvetlenia asi najvýraznejšie, pretože tam trávime čas aj počas noci, a vtedy má osvetlenie najviac práce. Dostali sme led trubice sa však do štádia, kedy musíme myslieť aj na ekológiu a šetriť životné prostredie spolu s minimalizovaním nákladov, a tak vedci naplno pracujú na nových technológiách, ktoré by všetky tieto požiadavky splnili. V oblasti osvetľovania sa im to podarilo a my si každý deň zažíname tieto šetrné a ekologické LED svietidlá.

V domácnostiach sa LED –ky dajú využiť na osvetlenie kuchynskej linky, v kúpeľni, šatníku, v izbách ako hlavný zdroj svetla alebo na doplnkové, takzvané náladové osvetlenie. V obchodoch sa dajú kúpiť rôzne typy týchto svetelných zdrojov, panely, žiarovky, trubice, pásiky či reflektory a podobne, všetky sú dizajnovo prepracované a skvelo doplnia každý moderný interiér. LED trubice sa dajú použiť v byte, v kancelárii, v obchodnom priestore či na miestach, kde športujeme, svojim intenzívnym svetlom osvetlia všetko, čo potrebujeme.

stoly, zelené svetlo

LED trubice sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby: neutrálna, teplá a studená. Podľa toho, akú aktivitu v priestore vykonávame, mali by sme použiť aj odtieň svetla, napríklad na miestach, kde športujeme, tam je vhodné použiť studený odtieň bielej, do priestoru, ktorý je určený na relax a oddych odborníci odporúčajú teplý odtieň. No v prípade, že vám ani jeden nevyhovuje, je tu ešte možnosť staviť na neutrálnu bielu. Výrobca ponúka tiež dva rozmery trubíc dĺžky 600mm a 900mm.

Možnosti, čím si posvietiť šetrne a ekologicky, je viac než dosť, rozhodnúť sa však musí zákazník, ktorý typ osvetlenia sa mu páči a podľa toho si vybrať ten najoptimálnejší.