Nie je to tak dávno, kedy spoločnosť uvažovala nasledovne:
 Ženy chodievali kaderníčke v meste a chlapa strihala ona sama. Skrátka na ženský účes sa kládla pozornosť a od chlapov sa len očakávalo, že nebudú zarostení a s mastnou strapatou hlavou. Tí sa dali strihať „normálne“, „na krátko“, „za ušami“ , „na ježka“, skrátka na také úplne najnormálnejšie krátke strihy, aké si dokážete predstaviť. Buď mal niekto dlhšie vlasy, alebo krátke, koniec. Nič medzitým. Žiadne vykrútené ofinky a krátke boky či podobne. Len občas ste videli výnimku.

kadeřnictví

No dnes? Dnes to chápeme inak. Muži sú rovnakými návštevníkmi kaderníctva ako ženy. Aj čo sa týka časových intervalov. V tomto sú chlapi možno ešte častejšími zákazníkmi, pretože nosia po bokoch krátke vlasy, neznesú, ak im trochu podrastú. Takisto si dávajú pravidelne zastrihávať bradu.
Služby ako kaderníctvo sa dnes teda môžu tešiť vysokej návštevnosti, niektoré priam nestíhajú a berú len na objednávky, to znamená, až na druhý deň v určitú hodinu.

Niekedy ste ako mládenec boli v menšine, ak ste chodili s extravagantnejším účesom, dnes ste v menšine, ak chodíte ostrihaný na ježka, či nejako klasicky.
Kaderníctva to vedia, že sa rozpútala chlapská mánia v tom, aby mala väčšina dokonalý účes, no pritom ho všetci majú takmer rovnaký, už to prestáva byť originálne. Ten davový ošiaľ, aby náhodou nemali účes mimo dnešnej mody, ten však dnes v chlapoch pretrváva a ponáhľajú sa do kaderníctva, aby mali na hlave dnešné trendy.

holič

Chcem však pochváliť dnešné kadernícke služby, ktoré nám ponúknu široký repertuál, s najnovším účesom Vám vyhovejú. Niekedy chlap chodil k holičovi, ktorý ostrihal za 10 minút, dnes sa s Vami pekne pohrajú, ostrihajú Vás do detailu. V určitých prípadoch vravíme o sympatickom, populárnom a známom kaderníctve, kde za účes zaplatíme len nejakých 5 Euro. Vravím len, lebo niekde v Bratislave zaplatíte 12 Euro len za podstrihnutie brady. V mojom okolí sú však celkom sympatické ceny i služby, týkajúce sa kaderníctva.

Chcem tým povedať, že dnes, aj pokiaľ ste muž, očakávajte v tomto smere vynovené a vylepšené služby, z kaderníctva výjdete ako herec, nie ako sedliak.