V každom interiéri a rovnako interiéri, kde sa stretávame so schodmi alebo balkónom sa rovnako musíme stretnúť so spoľahlivým zábradlím. Vlastne aj v prípade, ak sa sťahujeme do nového prostredia a vynášame veci po schodoch, zábradlie je tu potrebným základom a ide o prvok, na aký by sa mali myslieť primárne.

Každopádne vieme, že dnešný trh ponúka v tomto prípade niekoľko vzájomne odlišných možností. Odlišné zábradlia, ktorých vlastnosti sú rozdielne z dôvodu použitia špecifických materiálov. Pochopiteľne každý z nás môže uprednostniť niečo iné, hoci pri výbere by sme sa mali riadiť konkrétnejšími požiadavkami. K týmto požiadavkám následne vyberieme vhodný typ.

schody, schodisko

Naše požiadavky sa môžu odvíjať od prostredia, do ktorého plánujeme zábradlie umiestniť. Takisto od faktorov, akými sú dizajn a estetika. Veľmi dôležitá je však odolnosť tohto bezpečnostného doplnku a v neposlednom rade dĺžka jeho životnosti. Odolnosť a životnosť sú faktory, čo sa silnou mierou podpíšu pod kvalitu, takisto pod dobu a spôsob využitia daného prvku.

  • Samozrejme je vítané, ak nám vydrží čo najdlhšie a to pri nenáročnom spôsobe údržby.

A práve tieto vlastnosti najlepšie spĺňa nerezové zábradlie cenník, čo zároveň odzrkadľuje jednu z najrozumnejších investícií do dlhodobého využitia, či už vravíme o interiéri alebo exteriéri.

zábradlie, zelená stena

Všetko to vychádza z vlastností nereze, resp. nerezovej ocele, ktorá má univerzálne využitie vďaka svojej vysokej odolnosti. Trvácnosť tohto materiálu oceníte vo vnútorných priestoroch, kde si bude dlhodobo uchovávať svoj pôvodný estetický vzhľad, ale z dôvodu, že vravíme o špeciálnej nerezovej oceli, vravíme takisto o funkčnom využití zábradlia vo vonkajších priestoroch, resp. v exteriéri.

  • Nepodlieha korózii a pritom si nepýta náročnú údržbu a ani hlučnú inštaláciu.
https://youtu.be/sEzQ0nMRvhc

A to je podstatný rozdiel napríklad oproti dreveným zábradliam, ktoré predstavujú primárne dekoračný účel, ale so starostlivosťou a faktormi poškodenia je to už náročnejšie, čo sa však nedá povedať o zábradlí z nerezovej ocele.