Zaspávanie robí sem-tam problémy aj dospelému človeku, keď si na posteli nevie nájsť správnu polohu, myšlienky má rozlietané a nedokáže si ich usporiadať, víria v hlave a spánok nie a nie prísť. Deti sú na tom rovnako, určite si to pamätáte aj vy z čias svojho detstva, ale namiesto nevyriešených pracovných problémov ich hlávky trápia úplne iné veci. Napríklad ich straší postava či dej filmu, ktorý sledovali aj napriek protestu rodičov, že nie je vhodný pre ich vekovú kategóriu, a ktorý im teraz, keď je všade naokolo tma, nedovolí zatvoriť oči a pokojne zaspať.

Detská izba býva farebná, zariadenie takisto hýri farbami, no potme je to nanič, ak deti straší aj vešiak na kabáty a boja sa zísť z postele. To všetko prebieha v hlavách detí vďaka ich predstavivosti a nevedia sa jej zbaviť. Všetky tajomné postavy tancujú a vrtia sa okolo postele a nedovolia im opustiť tento ich ostrov bezpečia.

file-20170704-29276-1y8er8

Bojovať proti temným silám a úzkosti sa dá aj obrovskou perinou či paplónom, ktorý čím je väčší, tým je štít proti strachu a úzkosti pevnejší, veľká perina dodá pocit bezpečia a zabezpečí pohodlný a pokojný spánok, čo je pre vývin dieťaťa veľmi dôležité. Takisto udržiava príjemné teplo, aby sa žiadna vytŕčajúca končatina nepodchladila.

Najnebezpečnejší úsek v izbe je ten medzi vypínačom svetla a posteľou, keď ste donútení prejsť ho potme a bezpečne sa dostať do postele. Riskujete a zažívate traumu každý deň, bojujte pohodlnostou https://www.segum.sk/bojujte-pohodlnostou-proti-strasidlam preto je načase urobiť tomu koniec a vyriešiť to jednoducho, umiestnením lampy k posteli na nočný stolík. Zabijete tak dve muchy jednou ranou: svetlo budete mať poruke a dáte navždy zbohom riskantnej ceste do postele potme.

woman-sleeping-asleep-alone-bed-1296x728-header-1296x728

Tak a teraz už môžete dať zbohom predstavivosti, ale ešte predtým by ste si mali zabezpečiť zdravý spánok na pohodlnom a kvalitnom matraci, ktorý zabezpečí, že všetky nočné mory sa stratia a vy sa každý deň vyspíte doružova.